fbpx

Kretingos Bernardinų vienuolyno ansamblis

  • Parkas
  • Kretinga, Vilniaus g. 2 , Koordinatės: 55.891830, 21.243459

Reikia daugiau informacijos? Susisiekite.

Ar žinote kur Žemaitijos krašte yra seniausia Viešpats Apreiškimo Šventos Mergelės Marijos bažnyčia?

Rasite ją važiuojant vingiuotais keliais link Kretingos miesto centro. Jau iš toli pamatysite didingą bokštą su kryžiumi. Sustokite. Bokštą apjuosia akmenų tvora, o už jos matai padangėn kylančias bažnyčios pastato sienas. Varteliai atviri, tarsi kviečia užeiti, viską nuodugniai apžiūrėti, susipažinti su šio ansamblio – bažnyčios ir kartu vienuolyno – istorija.

Bažnyčia pastatyta apie 1617 metus. Čia buvo įsikūrusi ir parapijos mokykla. XVIII amžiuje pastatytas didžiausias medinis Lietuvoje Šv. Antano altorius. Jo garbei kiekvienais metais vyksta Šv. Antano atlaidai, o skliaustų prieglobstyje rado ir stebuklingu laikomas Šv. Antano paveikslas. 1912 metais kunigas Antanas Bizauskas buvusią mokyklą atgaivino kaip vienuoliją. Sovietmečiu vienuolyną uždarė, kunigą ištrėmė į Sibirą ir dar kilęs gaisras nuniokojo pastatus.

Tačiau šis bažnyčios ansamblis neliko be rūpesčio. Prie atstatymo darbų daug prisidėjo iš tremties grįžęs A. Puodžiūnas. Jis organizavo atstatymo darbus, pranciškonai vienuoliai šalimais įkūrė Lurdo grotą, o 1989 metais sugrįžo ir patys vienuoliai.

Skambantis varpų skambesys per miestelį kviečia jus užsukti grožėtis, domėtis šiuo unikaliu krašto paveldu.

 

Šrifto dydis