Trakų pilis, Galvės ežeras

  • Parkas
  • Trakų r. Trakų sen. Trakai Karaimų g. 43 C, Koordinatės: 54.651886, 24.93334

Reikia daugiau informacijos? Susisiekite.

Galvės ežero saloje stūkso gotikinio stiliaus Trakų pilis. „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai, Trakų štai garbinga pilis“ savo eilėse rašo poetas Maironis. Poetas nukelia mus į praeitį, juk „tiek amžių matai“ sako jis. Čia, šitame eilėraštyje sudėta visa pilies istorija, o kartu ir mūsų tautos istorija. Kur Trakų pilį rasti, tikrai neverta pasakoti. Vos įvažiavę į miestelį, pamatysite didingus bokštus, o salos viduryje, ežero vandens apsuptyje, stovi jį – gražuolė.

Pilies istorija siekia dar XIV a. kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto laikus, kurių iniciatyva ši pilis ir buvo pastatyta, kuri buvo viena iš Lietuvos didžiosios kunigaikštijos rezidencijų. Nuo tų dienų daug kas keitėsi, ir pilies veidas, ir išdėstymas ir šeimininkai.

Dabar ji atrestauruota ir labiausiai žinomas turistinis objektas Lietuvoje, kurį gausiai visus metus laikus lanko smalsūs turistai ir jos gerbėjai, joje vyksta kultūriniai renginiai, koncertai. Tad nepravažiuokite! Užsukite!

Į Trakų pilį pateksite pėsčiųjų tiltu. Tad patogu keliauti tiek su mažaisiais, tiek neįgaliesiems. Prie pilies saloje įkurtas parkas. Aplink pilį veda takelis, kuriuo patogu apeitį ir apžiūrėti ją iš visų pusių.

Kiekvienais metais vyksta senųjų amatų dienos (rugpjūčio mėnesį) bei Vytauto Didžiojo šventė (spalio 27-ąją).

Jei norite pasigilinti į jos istoriją, galite aplankyti archeologinę ir istorinę ekspozicijas, medžioklės muziejų, kurie įrengti Trakų pilyje.

Suaugusiems ekspozicijos lankymas kainuoja 8,00 Eur, studentams, senjorams, mokiniams – 4.00 Eur. Daugiau informacijos apie kainas rasite čia

Visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį, muziejaus nuolatinių ekspozicijų lankymas – nemokamas.

 

Atgal į sąrašą
Šrifto dydis