100 km trasa aplink Vilnių

2020-06-11

Tai 100 km vientisa trasa tinkama visiems mėgstantiems bėgioti, vaikščioti ir tyrinėti neatrastas Vilniaus vietas.

Didžioji trasos dalis driekiasi ne asfaltu, o bekele. Tai yra žymiai sveikiau bėgiojantiems ar vaikštantiems, kurie turi sąnarių problemų, nes minkštas gruntas leidžia jiems jaustis komfortiškai.

Ši trasa parengta tariantis su Lietuvos bėgikų bendruomene ir yra ypač rekomenduojama „trail“ bėgikams. Oficialus trasos startas – Vilniaus centre esantis Stalo kalnas, tačiau galite trasą pradėti nuo bet kurio jos taško ar įveikti ją atskiromis atkarpomis.

TRASOS

Kalnų parkas (Stalo kalnas) – Užupis – Paupys – Belmontas – Pučkorių atodanga

Ši trasos atkarpa driekiasi per Kalnų parką, meniškąjį Užupį bei atsinaujinusį Paupį, iki Belmonto gatvės. Čia trasa pasuka į Belmonto mišką ir tęsiasi bekele, kuri atveda iki Belmonto malūno. Nuo čia trasa pakyla aukštyn link Pūčkorių.

Trasos ilgis ~ 9,8 km

Pučkorių atodanga – Rokantiškės – Pavilnys – Serpantinas

Nuo Pūčkorių atodangos trasa kerta Stepono Batoro g. ir, apsukusi ratą aplink Rokantiškes, nuveda per Rokantiškių piliavietę ir Pilaitės parką į Pavilnį. Toliau trasa eina Pavilnio gatvelėmis iki Tuputiškių serpantino.

Trasos ilgis 11.2 km

Serpantinas – Pavilnys – Ribiškės – Liepkalnis – Burbiškės

Nuo Tuputiškių serpantino trasa veda Pavilniu iki Ribiškių, kur prasideda bekelė, vinguriuojanti Ribiškių miško parku, iki Liepkalnio. Nuo Liepkalnio trasa veda per Naujininkus – Jotvingių, Kapsų ir Dariaus ir Girėno gatves – iki viaduko per Tūkstantmečio gatvę, kur yra pasiekiamos Burbiškės.

Trasos ilgis 12.4 km

Burbiškės – Aukštieji Paneriai – Žemieji Paneriai

Šioje atkarpoje trasa eina palei Burbiškių gatvę, o vėliau pasuka į Burbiškių miško parką. Mišku besidriekiantis keliukas atveda beveik iki pat Panerių geležinkelio stoties. Už jos takas vėl veda per pušynus iki Žemųjų Panerių.

Trasos ilgis  13.7 km

Žemieji Paneriai – Riovonys – Gariūnai – Lazdynai

Žemuosiuose Paneriuose takas eina per Žemųjų Panerių mišką iki pat Gariūnų g. Kirtus Nerį, pasiekiamas Buktos miško parkas. Nuo Buktos miško parko trasa eina link Vakarinio aplinkkelio. Trasa kerta jį ties Sietyno gatve ir pasiekia Pasakų parką, kuris atsiremia į Laisvės prospektą.

Trasos ilgis  9.4 km

Lazdynai – Karoliniškės – Viršuliškės – Šeškinė

Trasa toliau eina palei Laisvės prospektą, kurį kirtus, pasiekiamas Televizijos bokštas. Už jo kelias pasuka į mišką ir atveda iki prie Neries esančios Piliakalnio atodangos. Nuo čia trasa veda palei Nerį Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu iki Narbuto g. Ją kirtus trasa toliau driekiasi miškeliu per Viršuliškes iki Ozo g., nuo kurios ji pasuka į Gelvonų g.

Trasos ilgis  8.6 km

Šeškinė – Baltupiai – Jeruzalė – Verkių regioninis parkas

Iš Gelvonų g. pasukus į dešinę trasa veda pro Šeškinės ozą, per Fabijoniškes iki Geležinio Vilko gatvės. Už jos toliau trasa eina per Baltupių miškelius ir gatveles iki Santariškių žiedo. Jame trasa pasuka į Žaliųjų Ežerų gatvę ir atveda iki Verkių rūmų.

Trasos ilgis  8 km

Kilpa Verkių regioniniame parke

Verkių seniūnijoje, nuo Verkių rūmų, trasa daro didelę kilpą. Į priekį ji veda per Žaliųjų ežerų gatvę iki Sauso ežerėlio ir šalia jo pasuka į Žaliųjų ežerų taką. Juo trasa nuvinguriuoja iki Draustinio g., kuri atveda iki pat Žaliųjų ežerų. Trasa apsuka ratą aplink Balsio ežerą ir nuveda atgal į Verkių miško parka iki Verkių rūmų.

Trasos ilgis  19.3km

Didesnis žemėlapis

Informacija paruošta pagal https://vilnius100km.lt/

Šrifto dydis