Trakų pilis, Galvės ežeras

  • Parkas
  • Trakų r. Trakų sen. Trakai Karaimų g. 43 C

Galvės ežero saloje stūkso gotikinio stiliaus Trakų pilis. „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai, Trakų štai garbinga pilis“ savo eilėse rašo poetas Maironis. Poetas nukelia mus į praeitį, juk „tiek amžių matai“ sako jis. Čia, šitame eilėraštyje sudėta visa pilies istorija, o kartu ir mūsų tautos istorija. Kur Trakų pilį rasti, tikrai neverta pasakoti. Vos įvažiavę į miestelį, pamatysite didingus bokštus, o salos viduryje, ežero vandens apsuptyje, stovi jį – gražuolė.

Pilies istorija siekia dar XIV a. kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto laikus, kurių iniciatyva ši pilis ir buvo pastatyta, kuri buvo viena iš Lietuvos didžiosios kunigaikštijos rezidencijų. Nuo tų dienų daug kas keitėsi, ir pilies veidas, ir išdėstymas ir šeimininkai.

Dabar ji atrestauruota ir labiausiai žinomas turistinis objektas Lietuvoje, kurį gausiai visus metus laikus lanko smalsūs turistai ir jos gerbėjai, joje vyksta kultūriniai renginiai, koncertai. Tad nepravažiuokite! Užsukite!

Į Trakų pilį pateksite pėsčiųjų tiltu. Tad patogu keliauti tiek su mažaisiais, tiek neįgaliesiems. Prie pilies saloje įkurtas parkas. Aplink pilį veda takelis, kuriuo patogu apeitį ir apžiūrėti ją iš visų pusių.

Kiekvienais metais vyksta senųjų amatų dienos (rugpjūčio mėnesį) bei Vytauto Didžiojo šventė (spalio 27-ąją).

Jei norite pasigilinti į jos istoriją, galite aplankyti archeologinę ir istorinę ekspozicijas, medžioklės muziejų, kurie įrengti Trakų pilyje.

Suaugusiems ekspozicijos lankymas kainuoja 8,00 Eur, studentams, senjorams, mokiniams – 4.00 Eur. Daugiau informacijos apie kainas rasite čia

Visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį, muziejaus nuolatinių ekspozicijų lankymas – nemokamas.

 


More
Trakų pilis, Galvės ežeras

Kaltanėnų dvaro parkas

  • Parkas
  • Švenčionių raj. Kaltanėnų sen. Kaltanėnai Sodo g. 4

Kaltanėnų dvaras. Deja. Jo jau nebėra. Išlikęs tik svirnas ir miestelio puoselėjamas parkas. Rasite jį pavažiavę apie 16 km nuo Ignalinos miesto.

Kaltinėnų parkas įkurtas XIX amžiuje, laisvuoju stiliumi su geometriniais elementais. Akis yra kur paganyti. Aplink upę auga kitokie medžiai: karpotieji beržai, kvapniosios tuopos, švediški šermukšniai, klevai ir galiūnai šiauriniai ąžuolai. O jų viršūnėse nesibaigiantį triukšmą kelia, bet tokį širdžiai mielą, sparnuotieji draugai. Gali jo klausytis ir klausyti. Pats parko plotas apie 12 ha. Tad atgaivos širdžiai rasite kiekvienas.

 

Galėsite pamedituoti prie akmenų. Akmenys rinkti visoje Lietuvoje. Kiekvienas turi savo vardą, prie kiekvieno skaitoma skirtinga malda. Kitoje pusėje sudėlioti gydomieji akmenys. To Lietuvoje daugiau niekur kitur nerasite. Atvažiuokite, pasisveikinkite su skulptoriaus Kliškevičiaus skulptūromis. Laukiam.

 


More
Kaltanėnų dvaro parkas

Gintaro muziejaus parkas

  • Parkas
  • Palangos sav. Palanga. Vytauto g. 17

Palanga. Vasara. Jūra. Ošia bangos, skalauja jūros pakrantę. Jeigu ji įpykusi, vadinasi perkūnas sudaužė gintarinius namus, jų gabalėlius atiduoda mums, išmeta į krantą. O mums belieka susirinkti ir pasidžiaugti pajūrio „auksu“. Labai taiklūs Salomėjos Nėries žodžiai: „Gintarėlį tau nešu ant delno“.

Palanga. Kokia jį būtu be savo gintaro muziejaus, kurį supa botanikos sodas. Šis parkas buvo pradėtas formuoti XIX amžiuje. Projekto autorius iškilus prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė. Jis įrengė buvusios Šventojo Birutės miško ir kalno teritorijoje.

Gintaro muziejaus parką puošia įvairios paskirties pastatai, skulptūros, takai, takeliai, gėlynai, vandens tvenkiniai. Čia rasite atgaivą kūnui ir sielai. Jeigu esate Palangoje arba keliaujate, būtinai apsilankykite.


More
Gintaro muziejaus parkas

GAMTOS PARKAI TAVO TELEFONE

Atsisiųsk programėlę į savo telefoną, ir gauk artimiausių gamtos parkų koordinates ir svarbiausią info, kur bebūtum!
Font Resize