fbpx

Prancūziškos atostogos Vilniuje!

2020-07-16

Šį savaitgalį, liepos 17-19 dienomis, Vilnius kviečia  atostogauti prancūziškai.

Nuo penktadienio iki sekmadienio sostinėje nepritrūks prancūziškos muzikos, teatro ir maisto – būtent kultūra ir gastronomija yra tai, kas viso pasaulio turistams labiausiai asocijuojasi su prancūzais.

„Prancūziškų atostogų“ Vilniuje pradžios akcentas – prancūzų žvirbliuku vadinamos Edith Piaf dainų repertuaro koncertas. Legendinės dainininkės dainas liepos 17–ąją, penktadienį, Konstantino Sirvydo skvere atliks Evelina Sašenko.

Šeštadienį, liepos 18–ąją, Užupyje vyks prancūzų menininko Phil Von šokio monospektaklis „Human Lost & Found“, o Senamiestyje – prancūzų poezijos bei muzikos improvizacija „Po Paryžiaus dangum“, kurią rengia aktorė ir režisierė Birutė Mar.

Visą savaitgalį prancūziškos gastro kultūros širdimi Vilniuje taps Halės turgus.

„Romantiška muzika, elegantiški vakarai restoranuose, iškylos parkuose, tipiški prancūziški desertai su kava, „Michelin“ žvaigždučių verti patiekalai nuneš jus toli toli, du tūkstančius kilometrų pietvakarių kryptimi“, – žada Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Vilniuje pasijusti it Paryžiuje nesudėtinga dėl architektūros – būtent Šiaurės Prancūzijoje XII a. pradžioje buvo sukurtas gotikos stilius, tuomet vadintas „prancūziškuoju stiliumi“, kurio akcentų apstu ir Lietuvos sostinėje. Vieni žinomiausių gotikinių pastatų čia yra Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblis, išmūrytas XV a. pabaigoje ir XVI a., šv. Mikalojaus bažnyčia, kuri yra seniausia išlikusi gotikinio stiliaus bažnytėlė Vilniuje.

Žemėlapis su pažymėtomis prancūziškomis Vilniaus erdvėmis ir kita naudinga informacija

 

Šrifto dydis