fbpx

Šį savaitgalį Vilnius kviečia pajusti Indiją

2020-06-17

Vilnius vėl mus kviečia pasijusti kaip už kelių tūkstančių kilometrų – šį kartą pajusti Indiją.

Vilniečiai ir miesto svečiai galės išmėginti jogą, indiškus šokius, piešimą su chna, mandalų spalvinimą ir kitus ne visiems įprastus užsiėmimus.

Nuo birželio 19 iki 21 dienos ryškiomis šios šalies spalvomis ir egzotiškais kvapais sužaižaruosiantis Vilnius lauks lankytojų iš visų šalies miestų ir miestelių.

Atviros nemokamos jogos ir indiškų šokių treniruotės nuo penktadienio iki sekmadienio vyks Lukiškių aikštėje.

Į „Indiškų atostogų“ nuotaiką panardins šeštadienio vakare Lukiškių aikštėje vyksiantis nemokamas koncertas, kuriame trys lietuvių atlikėjai – dainininkė Migloko, atlikėja Jolita Anna ir instrumentalistas Daumantas Lukošiūnas – ieškos indiškų sąskambių.

Norintys pajusti egzotiškų skonių ir kvapų taip pat neliks nuskriausti, nes restoranai, užkandinės ir kavinės šiam savaitgaliui paruošė specialius meniu ir pasiūlymus, kuriuose – indiškas gatvės maistas, tandyro krosnyje kepti duonos paplotėliai ir mėsos patiekalai, kava su indiškais „Chai“ prieskoniai.

Indiškam maistui ir muzikai bus dedikuotos keturios erdvės – prie sostinėms gurmanams pažįstamų Savičiaus gatvės ir Stiklių kvartalo prisijungs dar dvi. Naugarduko ir Pylimo gatvės sankirtoje esanti aikštelė savaitgaliui pasivadins „Bolivudo skveru“ ir siūlys paragauti indiško gatvės maisto, kita  indiško maisto sala įsikurs Naujamiestyje, menų fabrike „Loftas“.

Bernardinų sodas pakvies daugiau sužinoti apie Indijoje sukurtą šachmatų žaidimą bei išbandyti meditatyvinį mandalų spalvinimo poveikį.

Konstantino Sirvydo skvere bus laukiami tie, kurie giliau domisi Indijos kultūra ir istorija. Tibeto medicinos terapeutė Urta Doroteja pasakos apie keliones po Indiją, ypatingas vietas, kuriose gyvena jogai ir išminčiai. Su indišku kinu supažindins tyrinėtojas Deimantas Valančiūnas. Sanskritologas Vytis Vidūnas atskleis, kokie mitai ir faktai Lietuvą sieja su klasikine Indijos kalba – sanskritu.

KINAS. Šviesų vidurvasario vakarą šeštadienį po atviru dangumi Barbakano kalno papėdėje vyks nemokama režisierės Mia Hansen-Løve filmo „Maja“ peržiūra. „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgta istorija pasakoja apie meilę ir pagijimą, joje skleidžiasi ne tik egzotiškoji Indijos augmenija, bet ir jausmai, o lėtas provincijos ritmas tarsi prieštarauja kiek netradiciniam stereotipui, kad visa Indija gyvena beprotiškoje skuboje.

UŽUPIS. Šeštadienį Užupyje šalia Vilnelės įsikurs dirbtuvės, prie kurių galės prisiliesti kiekvienas. Keramikė Elena Aleksejeva kvies išbandyti viduramžius siekiančias Indijos keramikos degimo technikas. Indų kilmės muzikantas Alak Pathak pakvies smalsuolius susipažinti su tradicinės indiškos arbatos gamybos procesu, o vakarop surengs koncertą – tradicinių Pietų Azijos, Afrikos ir Vakarų instrumentų improvizaciją.

Pilną programą rasite čia ->

Informacija paruošta pagal madeinvilnius.lt ir govilnius.lt pateiktą informaciją.

Šrifto dydis